Dzień skandynawski coraz bliżej

 

Jak co roku w okolicach na przełomie maja i czerwca, w większych miastach Polski, takich jak Warszawa czy Kraków organizowane będą „Dni Skandynawskie”.

Uroczystości tego dnia mają na uwadze przybliżyć nam cząstkę atrakcji związanych z naszymi zamorskimi sąsiadami.

Wzorując się na poprzednich latach uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu konkursach i zabawach z udziałem najmłodszych.

Szczególnie dla maluchów, przygotowane zostaną liczne atrakcje.

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie imprezę zainauguruje występ chóru Pippi Band, później będzie możliwość podziwiać pokazy walk wikingów, natomiast na godzinę 15:00 Teatr Baj zaprasza na wspólną zabawę z fragmentami najnowszej sztuki pt. „Grzeczna” w reż. Marii Żynel na podstawie książki Gro Dahle.

Jak co roku będzie wielkie budowanie z klocków LEGO, a także wiele atrakcji dla najmłodszych w tym możliwość spotkania słynnych i jakże uwielbianych przez dzieci Muminków oraz możliwość wzięcia udziału w różnych warsztatach, zabawach i grach.

W tym roku przewidziano także wiele ciekawych atrakcji dla starszych. Dorośli będą mieli wiele okazji do zaznajomienia się z różnymi ofertami turystycznymi do krajów Północy a dla tych stawiających na zdrowy tryb życia specjalna oferta: a mianowicie będzie okazja do spróbowania swoich sił na specjalnych rowerach treningowych, na których przez cały dzień będzie podjęta próba wspólnego pokonania dystansu z Polski do Skandynawii, tańcząc zumbę oraz startując w fińskich zawodach w noszeniu żon. W tej ostatniej konkurencji do wygrania będą vouchery na rejs promem do Skandynawii. Dla najlepszych uczestników przewidziane zostały nagrody, do wygrania będą vouchery na rejs promem do Skandynawii.

Jak już stało się to zwyczajem, całej tej imprezie będzie towarzyszyć muzyka skandynawska, w tym roku gośćmi będą Hiipivat Kissat a następnie Joanna Dzido z zespołem.

Kraje skandynawskie fascynują nas swoją niesamowitą przyrodą i pięknymi widokami.

Ponadto Skandynawianie uważani są za ludzi spokojnych i bardzo spontanicznych, przebywając w ich towarzystwie zapomina się o ogromnym pośpiechu, jaki nam towarzyszy w życiu codziennym. Nie wiem, co tak naprawdę wpływa na wybór naszych wakacyjnych przygód, ale planując wypoczynek nad malowniczymi fiordami w Norwegii, lub zwiedzając znaną wioskę Muminków znajdującą się w Finlandii, możemy mieć pewność, że wakacje będą bardzo udane.

Dzięki organizatorom imprezy będziemy mogli odczuć klimat Skandynawii nie wyjeżdżając z Polski.Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach „Dni Skandynawskich”

Przeczytaj także inne nasze akrtykuły:

Wzajemne podobieństwo języków skandynawskich

Nauka języków krajów skandynawskich przepustką do sukcesu