Nauka języków za pomocą muzyki

Połączenie nauki z słuchaniem swojej ulubionej muzyki to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jak wiadomo, o wiele łatwiej nam zapamiętać coś co nas interesuje. Muzyka towarzyszy nam w życiu codziennym, słuchamy jej rano przed wyjściem do pracy czy szkoły, w czasie pracy, na siłowni, jadąc samochodem.

 

Jakie są korzyści wynikające z nauki języka połączone z muzyką ?

Nauką języka w szkołach, gdzie  kładzie się ogromny nacisk na gramatykę, szybko może nam się znudzić, a efektem tego jest to, że znamy zaledwie zalążek słownictwa i na tym kończy się nasza przygoda z nowym językiem.

Muzyka pomaga wznieść naukę języków na wyższy poziom, dzięki  jej słuchaniu,  przyswajamy nowe słownictwo i uczymy się użytecznych zwrotów, a jeśli śpiewamy nasze ulubione kawałki to poprawiamy swoją wymowę.

W jaki sposób uczyć się z piosenek ?

Piosenki ćwiczą przede wszystkim rozumienie ze słuchu i lepsze zapamiętywanie. Dobrym sposobem jest wsłuchiwanie się w słowa i zapisywanie wszystkiego co zrozumieliśmy, a następnie sprawdzenie poprawności z oryginalnym tekstem.

Jakich piosenek warto słuchać, by łatwiej i szybciej przyswoić nowe słownictwo ?

W dzisiejszych czasach dostęp do ulubionych utworów muzycznych nie stanowi najmniejszego problemu. Naukę języka najlepiej połączyć z muzyką popularnych artystów, śpiewających w języku, którego chcesz się nauczyć, oczywiście gatunek muzyki musi przede wszystkim odpowiadać twoim upodobaniom.

Dobrym i godnym polecenia sposobem jest słuchanie muzyki w wersji z tekstem. Taki sposób nie tylko pomoże ci łatwiej zapamiętać wymowę, ale również możesz poćwiczyć pisownię.

Największą zaletą jest fakt, że muzyka stymuluje pamięć. Ile razy zdarzyło się wam usłyszeć jakiś utwór w radiu i nie mogliście przestać go nucić?

Skoro więc, poznaliśmy jakie są korzyści wynikające ze słuchania muzyki to zastanówmy się teraz jakiej muzyki słuchać. Każdy z nas jest przecież inny i ma inne upodobania, jedni lubią spokojną muzykę, która ich wyciszy po stresującym dniu,  inni wybiorą coś szybszego, by nabrać energii.

Jeżeli chcemy uczyć się języka angielskiego, to chyba nie mamy problemu, by znaleźć utwór który pasuje do naszego gustu. Jednakże jakie utwory są godne polecenia w przypadku nauki innego języka niż angielski?

Za przykład weźmy język hiszpański. Jest wielu artystów , którzy świetnie tworzą hiszpańską muzykę i są godni polecenia:

  • Luis Enrique:
  • David Bisbal

W języku francuskim natomiast można słuchać takich artystów jak:

  • Christophe Mae:
  • Edith Piaf

 Nie czekaj dłużej i dodaj trochę zabawy do procesu nauki języków z pomocą muzyki!

 

Przeczytaj również inne artykuły o nauce języków:

Jakich języków warto się uczyć ?

Nauka języków krajów skandynawskich przepustką do sukcesu