Jakie korzyści dają nam wyjazdy zagraniczne ?

 

Wakacje, czas wypoczynku, relaksu, wyjazdów zagranicznych. Chyba każdy z nas kocha lato i z przekonaniem mogę stwierdzić, że dla większości ludzi, jest to pora najbardziej  lubiana.  Jest to czas gdy planujemy wypocząć i  spędzić wolne chwile z rodziną. Większość z nas najczęściej wybiera te zagraniczne, ze względu na chęć poznania nowych miejsc i gwarancji pogody.

 

Zastanówmy się teraz, jakie korzyści daje nam zagraniczny wyjazd  i w jaki sposób wpływa to na poznawanie nowego języka.

Przygotowując się do wyjazdu, z pewnością czytamy różnorakie poradniki z opisem miejsc w które chcemy się udać. Być może, ambitniejsi zaczynają naukę języka tego kraju, gdzie zamierzają się udać,  a może są tacy którzy już znają  podstawy tego języka i pragną go poznać lepiej.

Wakacje to doskonała forma na przyswojenie nowego słownictwa, bo przecież jakoś trzeba się dogadać w różnych sytuacjach. W większości krajów, będzie to oczywiście angielski, gdzie zdecydowana liczba osób nim władających, będzie umiała swobodnie się nim posługiwać.

Niestety inne kraje górują nad Polską, w liczbie osób znających chociażby jeden język obcy w stopniu komunikatywnym. W tej sytuacji, wyjazd zagraniczny jest dobrym pretekstem do tego by rozpocząć naukę języka obcego.

Wyjeżdżając do obcego nam kraju, poznajemy  całkiem nową i nieznaną nam kulturę oraz obyczaje. Dzięki takim bliskim spotkaniom z obcokrajowcami, mamy większe pojęcie świata.

Kolejną korzyścią jaka stoi za zagranicznymi wojażami, jest nawiązywanie nowych znajomości, często z innego kraju, a to kolejny etap ku lepszemu poznawaniu języka.

Warto też wspomnieć, że zagraniczne wycieczki oferują turystom zwiedzanie wielu ciekawych miejsc, których w Polsce nie zobaczycie, a to przyczynia się do kolekcjonowania wspomnień których nikt nam nie zabierze. Wycieczki organizowane mają to do siebie, że najczęściej przewodnik mówi w języku angielskim, francuskim, niemieckim  lub rosyjskim, gdy nie znamy któregoś z tych języków, wiele nie dowiemy się o miejscu które chcemy zwiedzić, jedynie pozostaną piękne fotografie i to na tyle.

Cóż,  nie zostało nam nic więcej jak tylko pakować walizki i ruszać w podróż, ku poznawaniu innego świata….

 

Przeczytaj również:

Czy łatwiej uczyć się podobnych języków, czy zupełnie odmiennych?